
Står sterkere sammen
Nettpartner Prosjekt, avdeling Stasjon har skrevet samarbeidsavtale med Goodtech Power AS (GP). Goodtech Power er et ingeniørselskap med ca 30 ansatte og har sin kjernekompetanse innen design, prosjektering, test- og driftsettelse av stasjoner. Selskapet er lokalisert i Bergen og er heleid av Goodtech-konsernet.
Kilde: Nettpartner
Samarbeidet vil gjelde spesielt på 132kV stasjonsprosjekter, omformerstasjoner innen banesegmentet samt utvalgte prosjekter innen kraftproduksjon.
Utad vil selskapene fremstå som ett selskap – både i markedsføring og salgsarbeid, og i tilbuds- og gjennomføringsfasen. Samarbeidet vil gi en bredere kompetanse og gi en unik posisjon i markedet.
Samarbeidet er godt i gang med signert kontrakt på totalleveranse for Halsa trafostasjon for Nordlandsnett. Prosjektet starter med design og prosjektering med oppstart på montasje til sensommeren.