Øivind Askvik er Aksershus Energis nye konsernsjef. (Foto: Tom Riis / Akershus Energi)

Daglig leder Øivind Askvik i Lede er ansatt som ny konsernsjef i Akershus Energi og tiltrer jobben i september.

– Det blir viktig å finne en god balanse mellom videreutvikling av kjernevirksomheten og det å gripe nye muligheter i energimarkedet. Jeg ønsker å takke styret for tilliten. Jeg ser fram til å ta fatt på arbeidet – det er sammen vi skaper verdier, sier Askvik i en pressemelding.

– Den første tiden ønsker jeg å bli godt kjent med hele organisasjonen, selskapets satsinger og mål, våre samarbeidspartnere og ikke minst de dyktige menneskene som jobber her, legger han til.

Askvik erstatter Arne Johan Grimsbo i konsernsjefstolen, som har fungert i rollen etter at tidligere konsernsjef Eskil Lunde Jensen gikk på dagen 22. november i fjor.

– Vi er svært glade for å ønske Øivind Askvik velkommen som ny konsernsjef. Styret har lagt vekt på hans tydelige lederstil, brede erfaring og evne til å utvikle sterke team og organisasjoner, sier konsernets styreleder Eli Skrøvset

Hun sier ansettelsen betyr at Akershus Energi nå går inn i en ny fase, der videre utvikling og gjennomføring av konsernets strategi står sentralt.

– Vi er trygge på at Øivind vil være en samlende og drivende kraft i dette arbeidet, sier styreleder Skrøvset.

Askvik har bakgrunn fra flere roller i energibransjen, blant annet i Lede, Skagerak Energi og ABB, og som styreleder i Elbits.

Les også:

Les også:

Les også:

Loading..