borregaard
Borregaards bioraffineri i Sarpsborg. (Foto: Borregaard)

Borregaard og Hafslund har inngått en ny kraftavtale for perioden 2025 til 2034. Det årlige kontraktsvolumet er på 88 GWh.

 

Det representerer 10–15 prosent av Borregaards årlige forbruk ved fabrikkanlegget i Sarpsborg, skriver Hafslund i en pressemelding.

– Denne avtalen er en del av Hafslunds satsing på langsiktige kraftkontrakter og PPA’er. Som Norges nest største kraftproduksjonsselskap, ønsker vi å være en partner for norsk industri og legge til rette for markedsrelevante kraftkontrakter, sier Håvard Hvarnes, direktør for kraftmarked i Hafslund Kraft,

– Denne avtalen vil være en del av vår langsiktige kraftforsyning og er også viktig for vår strategi for elektrifisering og reduserte klimagassutslipp, sier Per A. Sørlie, administrerende direktør i Borregaard, i meldingen.

Borregaard driver et bioraffinerier der de bruker naturlige og fornybare råvarer til å produsere avanserte biokjemikalier som kan erstatte oljebaserte produkter.

Ledige stillinger

Loading..